Заява МЗС України у зв’язку з новою хвилею обшуків і затримань в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з новою хвилею незаконних обшуків і затримань кримських татар, здійснених сьогодні російською окупаційною владою у різних районах АР Крим. 

За наявною інформацією, за результатами обшуків були незаконно затримані щонайменше семеро громадян України – Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суфьянов, Сейран Хайретдинов, Олександр Сізіков, Вадим Бектемиров, Муратов Зекирья.

Такі дії РФ є продовженням репресивних практик, спрямованих проти громадян України окупованого Криму, які прагнуть повною мірою реалізувати належні їм права людини та основні свободи. Те, що є нормою для України та інших демократичних держав, на території окупованого Криму розцінюється державою-окупантом як загроза та терористична діяльність. 

Більше того, цілеспрямовані обшуки у будинках кримчан, які сповідують іслам, свідчать про переслідування за релігійною ознакою.

Ми вимагаємо від РФ добросовісного виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань як держави-окупанта, що передбачає, зокрема, припинення репресій проти місцевого населення окупованого Кримського півострова. Очікуємо, що РФ почне виконувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.  

Ми вдячні світовій спільноті за те, що протиправні дії РФ в окупованому Криму не залишаються поза її увагою. Нещодавня проміжна доповідь Генерального секретаря ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» відзначає продовження порушень Росією прав людини в окупованому Криму, включно з тортурами та іншими видами жорстокого поводження, безкарність російських силових структур, причетних до цих злочинів, неадекватні умови у місцях позбавлення волі, жорстоке та таке, що принижує людську гідність, поводження з ув’язненими, криміналізацію свободи вираження в соціальних медіа, втручання у роботу ЗМІ, правозахисних організацій, зокрема кримськотатарських.

Закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати активно виступати на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та посилювати тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму.

Дмитро Кулеба: Україна має стати справжнім гарантом світової продовольчої безпеки

Румунія надає фінансову та гуманітарну допомогу УкраїніДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *