Заява МЗС України у зв’язку із початком процесу голосування щодо внесення змін до конституції Російської Федерації

У зв’язку з проведенням голосування щодо внесення змін до конституції Російської Федерації, яке розпочалося 25 червня 2020 року та триватиме до 1 липня 2020 року, Міністерство закордонних справ України заявляє таке. 

Україна рішуче засуджує факти протиправної організації окупаційною адміністрацією РФ «голосування» на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України у Донецькій та Луганській областях та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.  

Проведення Російською Федерацією «голосування» на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які є невід’ємною частиною суверенної території України в її міжнародно визнаних кордонах, суперечить фундаментальним нормам і принципам міжнародного права, зокрема, Статуту Організації Об’єднаних Націй, резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй А/Res/68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України», а також законодавству України.

Українська сторона вважає, що підсумки «голосування» на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, в якому братимуть участь громадяни України шляхом використання примусово нав’язаних російських паспортів, у тому числі мешканці Донецької та Луганської областей, спотворюють результати загальноросійського голосування. Його «результати» будуть юридично нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків.

Автономна Республіки Крим та місто Севастополь були, є і залишатимуться невід’ємною частиною суверенної Української держави, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Усі причетні до протиправної організації та проведення нинішнього загальноросійського голосування на тимчасово окупованих територіях України нестимуть відповідальність згідно із чинним законодавством України. 

Україна звертається до міжнародних партнерів із проханням засудити організацію «голосування» на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим й міста Севастополь та у Донецькій і Луганській областях, у тому числі шляхом посилення санкційного тиску на Російську Федерацію.

Дмитро Кулеба: жодне положення російського законодавства не може завадити деокупації Криму

МЗС України та Республіки Вірменія провели черговий раунд політичних консультаційДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *