Заява МЗС України щодо незаконного призову українських громадян, що проживають в Криму, до збройних сил РФ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із призовом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополь.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, зокрема Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, державі-окупанту забороняється примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії. 

Російська Федерація порушує норми міжнародного права, здійснюючи призов захищеного населення до збройних сил РФ, переслідуючи у кримінальному порядку осіб, що відмовляються від такої служби, а також проводячи масові військово-пропагандистські заходи із залученням населення всіх вікових категорій, включно з неповнолітніми, в умовах стрімкого поширення коронавірусного захворювання COVID-19. 

Від початку окупації РФ провела вже 11 кампаній, під час яких близько 25 тис. осіб були незаконно призвані у збройні сили РФ.  

РФ має припинити такі правопорушення та неухильно дотримуватись зобов’язань держави-окупанта.

Закликаємо світову спільноту належним чином відреагувати на порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

МЗС України та ООН-Жінки в Україні розширюють співпрацю для забезпечення рівних прав чоловіків і жінок на дипломатичній службі України

Дмитро Кулеба: Канада додатково виділить 4,3 млн канадських доларів на підтримку сектору безпеки та оборони УкраїниДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *