З початку року прикордонники затримали понад 6 тисяч мігрантів

Запобігання і протидія нелегальній міграції, а також контроль за додержанням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні є одними з головних завдань охоронців кордону.

Sun rays illuminate people. Immigration of people.

При цьому нелегальні туристи не полишають спроб використати Україну своєрідним трампліном на шляху до країн ЄС. І навіть у період, коли через пандемію більшість країн ввели карантин, «шукачі кращої долі» продовжують вишукувати спроби незаконно перетнути державний кордон нашої держави.

Тим не менше, за результатами 6 місяців 2020 року кількість нелегальних мігрантів на українському кордоні значно знизилась, майже у двічі. Проте, ці показники здебільшого стосуються додержання правил перебування (зменшення на 47%), а якщо говорити про спроби порушення держкордону організованими групами нелегалів, то тут питання залишалося більш актуальним (зменшення на 30%).  

Загалом від початку 2020 року прикордонники затримали понад 6,2 тисячі мігрантів, з яких більше 5,7 тисячі осіб за порушення правил перебування в Україні та понад 430 – за незаконне перетинання кордону (з них 280 – на кордоні з країнами ЄС). Крім того, близько 2,3 тисячі потенційним нелегальним мігрантам охоронці кордону відмовили у в’їзді в Україну.

Варто зазначити, що більшість «мандрівників», яких затримують при спробі незаконно потрапити через кордон в країни ЄС прибувають в Україну використовуючи легальні канали в’їзду, а вже згодом прокладають собі нелегальний маршрут. Тому саме викриття злочинних груп, що готують/шукають організаторів та посібників – є вкрай важливим у боротьбі з незаконною міграцією. Так, упродовж І півріччя оперативні підрозділи Держприкордонслужби припинили діяльність п’яти злочинних груп, затримали дев’ять організаторів та шістьох провідників. Стосовно 23 осіб винесено 21 обвинувальний вирок, 2 особи наразі отримали реальні строки ув’язнення, в ЄРДР за інформацією прикордонників внесено 61 повідомлення за ст. 332 ККУ.

Серед найгучніших кейсів варто виокремити затримання в квітні та травні  на кордоні зі Словаччиною двох груп з 12 та одну з 11 афганців-нелегалів.   

Також намір незаконно дістатися у Словаччину мала група нелегалів-таджиків. Правопорушники заздалегідь розділилися, однак прикордонники Чопського загону зібрали цих іноземців до купи. 

У червні на Харківщині закрито «контору» двох індійців, які займалася організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України .

Додамо, що з настанням літнього сезону Держприкордонслужба фіксує збільшення на 27 %  (у порівнянні з травнем) показника з затримання нелегальних мігрантів. Також у 3,8 рази зросла кількість відмов у в’їзді в Україну потенційним нелегалам.

Виходячи з аналізу, в червні перетнути державний кордон України поза пунктами пропуску найчастіше лагодилися громадяни з Алжиру, Молдови, Афганістану, Бангладеш, Сирії та Росії.
Джерело: https://mvs.gov.ua/


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *