Євгеній Єнін: «Східне партнерство» має носити стратегічний характер

13 жовтня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін взяв участь у віртуальному засіданні старших посадових осіб «Східного партнерства».

Учасники обговорили нові цілі регіональної ініціативи після 2020 року та підготовку до саміту у березні 2021 року.

«Східне партнерство» має носити стратегічний характер та задавати амбітні цілі для проведення реформ у державах-партнерах. Це сприятиме поглибленню політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС», – зазначив Євгеній Єнін.

На переконання українського дипломата, стратегічним завданням має стати економічна інтеграція зацікавлених і належно підготовлених партнерів ініціативи до внутрішнього ринку ЄС. «Враховуючи різний рівень європейських прагнень держав-партнерів і їхньої інтегрованості з ЄС, «Східне партнерство» потребує більш диференційованого підходу, зокрема шляхом використання формату посиленого діалогу між ЄС і трьома асоційованим державами – Україною, Грузією та Молдовою», – наголосив заступник міністра.

Євгеній Єнін також підкреслив, що пандемія COVID-19 вимагає активізації взаємодії у рамках «Східного партнерства». «Не менш нагальним завданням залишається вжиття комплексних заходів для зміцнення стійкості партнерів у рамках триваючої пандемії, а також спільної протидії гібридним загрозам, насамперед тих, які продукує Російська Федерація», – заявив заступник глави українського зовнішньополітичного відомства.

Дмитро Кулеба: Наша мета — відкрити можливості Алжиру для українського бізнесу

Коментар МЗС щодо переобрання України до Ради ООН з прав людиниДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *