Євгеній Єнін провів телефонну розмову з радником Державного департаменту США Дереком Шолле

15 квітня відбулася телефонна розмова заступника міністра закордонних справ України Євгенія Єніна з радником Державного департаменту США Дереком Шолле.

Співрозмовники обговорили масоване нарощування Росією своєї військової присутності поблизу українських кордонів, протидію реалізації російського геополітичного проєкту «Північний потік – 2» та подальший розвиток українсько-американської взаємодії.

Євгеній Єнін висловив вдячність американській стороні за рішучу підтримку України в протидії російській агресії та лідируючу роль США в консолідації міжнародних зусиль з тим, щоб домогтися від Росії поваги до базових принципів міжнародного права.

Заступник міністра відзначив важливість реагування Сполучених Штатів на агресивну поведінку Росії, подякувавши за запроваджені сьогодні додаткові санкції проти Кремля.

Сторони відзначили, що російський енергетичний сектор є основним джерелом фінансових ресурсів Кремля, які використовуються Росією для агресій та проведення операцій з дестабілізації ситуації в різних регіонах світу, втручання у вибори, здійснення кібератак.

Дерек Шолле наголосив на позиції президента Джо Байдена, що «Північний потік – 2» є невигідною угодою для Європи.

Співрозмовники також обговорили прогрес України в імплементації структурних реформ. Радник Держдепартаменту підкреслив, що США рішуче підтримують програму внутрішніх трансформацій в Україні та налаштовані й надалі надавати необхідну допомогу.

Дмитро Кулеба: Україна має надійних друзів у справі захисту своєї державності

Підтримка Кримської платформи з боку США є запорукою її успіхуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *