Єгор Божок: «Приватні військові компанії – один з «улюблених» дестабілізаційних засобів РФ»

Так дипломат прокоментував проведене Українським Головуванням чергове тематичне засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ з проблематики участі приватних військових компаній у збройних конфліктах на теренах ОБСЄ та поза його межами.

Від України на засіданні виступили представники Міністерства оборони та Служби безпеки України. Вони привернули увагу держав-учасниць ОБСЄ до фактів порушення Росією міжнародного права, тимчасової окупації частини території України на Донбасі та Автономної Республіки Крим.

Українська сторона наголосила, що Росія бере активну участь у збройному конфлікті на сході України не тільки як повноцінна його сторона, але шляхом підтримки транскордонної терористичної діяльності. Для цього Росія вербує, готує та перекидає на територію України найманців приватних військових/охоронних компаній, озброєного «російського козацтва» та інших російських воєнізованих структур.

Представники України також викрили приховану практику використання Росією згаданих парамілітарних структур в інших регіонах світу.

Держави ОБСЄ підтримали позицію України та засудили цю вкрай загрозливу діяльність Росії. З огляду на зростаючу частку приватних військових та охоронних компаній у безпековому середовищі регіону ОБСЄ, було наголошено на важливості забезпечення належного рівня нагляду та контролю на національному та міжнародному рівнях за їхньою діяльністю. Особливо важливим це є з точки зору міжнародного гуманітарного права.

Низка важливих принципів регулювання діяльності цих компаній закладені у нормативній базі ОБСЄ, насамперед Кодексі поведінки з політико-військових аспектів. Делегації підкреслили особливу роль та потенціал ОБСЄ у сприянні більш ефективному виконанню цього документа та посиленню допомоги державам-учасницям у подоланні викликів, пов’язаних з діяльністю цих компаній.

Учасники заходу вказали на необхідність продовження роботи над розробкою юридично-зобов’язуючої міжнародної регуляторної бази у сфері діяльності приватних військових компаній та підтримали відповідні зусилля в рамках ООН.

МЗС України та Азербайджану домовилися про підготовку візиту Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва до України

Дмитро Кулеба: Вдячні литовським друзям за послідовну підтримку України в ЄС і НАТОДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *