Василь Боднар взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів ГУАМ

28 грудня заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар взяв участь у 36-му засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів ГУАМ.

Обговорюючи безпекову ситуацію в регіоні, заступник міністра зауважив, що брак безпеки та довіри є прямим наслідком деструктивної політики РФ, яка порушує норми та принципи міжнародного права.  

Він наголосив, що Україна послідовно підтримує територіальну цілісність наших партнерів в ГУАМ — Азербайджану, Грузії та Молдови, та підкреслив важливість солідарності позицій держав-членів ГУАМ на міжнародній арені.

Василь Боднар також наголосив на важливості координації міжнародних зусиль з метою протидії пандемії COVID-19 та зауважив, що зміна геополітичної реальності ставить перед ГУАМ завдання виробити нову стратегію, побудовану на нових ідеях, проєктах та ініціативах.

Заступник міністра виступив за продовження роботи щодо реалізації нових ключових проєктів в рамках ГУАМ, пов’язаних із розвитком транспортного коридору та створенням зони вільної торгівлі, зокрема проєктів сприяння торгівлі й транспортуванню, цифрового торговельного хабу та інших. Дипломат відзначив, що один з основних проєктів ГУАМ – Транспортний коридор – буде розвиватися як частина Європейської транспортної мережі з використанням механізмів Східного партнерства.

За результатами засідання погоджено підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ГУАМ та Державою Ізраїль, ГУАМ та Управлінням ООН з наркотиків та злочинності; передбачено укладення нової консульської конвенції; ухвалено рішення щодо розвитку міжнародно-правової бази співробітництва; затверджено Стратегію комунікації ГУАМ.

Головування в ГУАМ з 1 січня 2021 року переходить до Грузії.

Дмитро Кулеба відкрив експозицію про історію будівлі МЗС України

Коментар речника МЗС України щодо нападу на аеропорт АденаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *