Василь Боднар взяв участь у 54-му засіданні Ради національних координаторів країн-членів ГУАМ

1 грудня заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар взяв участь у 54-му засіданні Ради національних координаторів країн-членів ГУАМ.

Український дипломат подякував азербайджанській стороні за ефективне головування в ГУАМ у 2020 році за складних та надзвичайних обставин, спричинених пандемією COVID-19 та конфліктом в районі Нагірного Карабаху.

Василь Боднар відзначив важливість координації міжнародних зусиль у контексті глобального характеру пандемії COVID-19. Він також наголосив на необхідності продовження роботи з реалізації проєктів у рамках організації, зокрема будівництва транспортного коридору, створення зони вільної торгівлі, співпраці в галузях інформаційних технологій і космічних досліджень.

У контексті безпекової ситуації в регіоні, Василь Боднар наголосив, що в основі міжнародних зусиль з врегулювання конфліктів на території ГУАМ мають залишатися загальновизнані принципи та норми міжнародного права, насамперед повага до суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності міжнародно визнаних кордонів держав-членів ГУАМ.

Довідково: Організація за Демократію та Економічний Розвиток – ГУАМ – є міжнародною регіональною організацією, яка була заснована Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною 10 жовтня 1997 року.

Основними цілями ГУАМ є утвердження демократичних цінностей; забезпечення верховенства права і поваги прав людини; забезпечення сталого розвитку; зміцнення міжнародної та регіональної безпеки та стабільності; поглиблення європейської інтеграції; розширення економічного та гуманітарного співробітництва; розвиток соціально-економічного, транспортного, енергетичного, науково-технічного та гуманітарного потенціалу учасників.

Основним органом ГУАМ є Рада, яка здійснює свою роботу на рівнях глав держав, міністрів закордонних справ, національних координаторів та постійних представників.

Головування в ГУАМ державами-членами здійснюється на щорічній ротаційній основі.

МЗС України та Коста-Рики провели політичні консультації

Дмитро Сенік прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного посла Пакистану в Україні Ноеля Ізраеля ХохараДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *