В Івано-Франківську відкрилося почесне консульство Хорватії

18 лютого, з нагоди відзначення 29-ї річниці встановлення дипломатичних відносин України та Республіки Хорватія, заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін взяв участь в урочистому відкритті почесного консульства Хорватії в Івано-Франківську.

На заході також були присутні голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук, посол Хорватії в Україні Аніца Джамич, представники місцевої влади.

У своєму виступі Євгеній Єнін наголосив, що український та хорватський народи єднають багаторічні традиції дружби та взаємної поваги: «Хорватія завжди рішуче підтримувала і підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України, категорично засуджує російську агресію проти України, допомагає відновлювати територіальну цілісність і суверенітет нашої держави. Ми високо це цінуємо».

За словами заступника міністра, почесне консульство Хорватії в Івано-Франківську сприятиме поглибленню взаємовигідних відносин України та Хорватії у сферах торгівлі, інвестицій, туризму, культури, освіти та науки. 

Дипломат висловив упевненість, що завдяки активній діяльності почесного консула Віталія Запухляка Україна та Хорватія матимуть можливість збільшити обсяг двосторонньої торгівлі та залучити нові інвестиції.

Довідково: окрім Івано-Франківська, Хорватія також має почесне консульство у Святогірську, куди воно було тимчасово перенесене з Донецька.

За підсумками 9 місяців 2020 року, обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Хорватією склав $ 61,4 млн. Експорт становив $ 21,3 млн, а імпорт – $ 40 млн. 

Україна та Північна Македонія домовилися розвивати туризм

Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою ХаавістоДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *