Україна залишається пріоритетом для дипломатичної служби ЄС – Еміне Джапарова зустрілася з генеральним секретарем Європейської служби зовнішньої діяльності Стефано Санніно

11 лютого у рамках візиту до інституцій ЄС у складі урядової делегації для участі у засіданні Ради асоціації Україна – ЄС перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела зустріч з новопризначеним генеральним секретарем Європейської служби зовнішньої діяльності Стефано Санніно.

Високопосадовець ЄСЗД запевнив, що Україна надалі залишається серед пріоритетних напрямів роботи дипломатичної служби ЄС.

Стефано Санніно поінформував про результати нещодавнього візиту до РФ Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля та відзначив непохитність позиції ЄС щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Перша заступниця міністра привернула увагу до масштабних порушень прав людини і гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях України. Вона зазначила, що продовження секторальних санкцій ЄС та застосування Глобального механізму санкцій за порушення прав людини сприятимуть притягненню РФ до відповідальності.

Співрозмовники обговорили залучення ЄС до діяльності Кримської платформи, зокрема участь представників інституцій Євросоюзу в її установчому саміті 23 серпня цього року у Києві.

Стефано Санніно підтвердив налаштованість ЄС надалі сприяти Україні в отриманні вакцини проти коронавірусу та подоланні соціально-економічних наслідків пандемії.  

Сторони обговорили амбітний порядок денний відносин України та ЄС з метою поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції нашої держави з ЄС, зокрема у контексті перспектив оновлення окремих положень Угоди про асоціацію та просування секторального співробітництва. Дипломати узгодили плани подальших взаємних контактів України та ЄС на найвищому і високому рівнях, включаючи очікуваний найближчим часом візит Президента Європейської Ради Шарля Мішеля в Україну.

Перша заступниця міністра та генеральний секретар приділили окрему увагу спільним крокам України та ЄС з метою поглиблення взаємодії у сфері зовнішньополітичної конвергенції та з питань безпеки і оборони.

Коментар МЗС України щодо ухвалення Європейським Парламентом Доповіді про імплементацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Коментар речника МЗС України щодо незаконного ув’язнення громадянина Грузії Зази Гахеладзе російським окупаційним режимом ЦхінваліДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *