Україна та Оман провели переговори на рівні МЗС

12 листопада у режимі відеоконференції відбулися переговори між заступником міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитром Сеніком та заступником міністра закордонних справ Султанату Оман Халіфою аль-Харті.

Переговори на рівні заступників глав МЗС двох країн проводилися вперше в історії двосторонніх відносин. 

Основною темою розмови стали практичні кроки, які дозволять активізувати розвиток українсько-оманського співробітництва в політичній, торговельно-економічній та інвестиційній сферах. 

Співрозмовники відзначили важливість  підтримання  політичного діалогу між Україною та Оманом, зокрема у форматі регулярних консультацій між зовнішньополітичними відомствами. У цьому контексті Дмитро Сенік запросив Халіфу аль-Харті відвідати Київ. 

Оманська сторона також привітала ініціативу заступника міністра організувати візит бізнес-делегації до Маскату з метою активізації контактів між товаровиробниками.

«Україна та Оман мають значний потенціал для розширення торговельно-економічного співробітництва. Зокрема, збільшення обсягів поставок української сільськогосподарської та харчової продукції на оманський ринок дозволить підвищити рівень продовольчої безпеки Султанату», – наголосив Дмитро Сенік.

Довідково: товарообіг товарами між Україною та Оманом у 2019 році склав 89,1 млн. дол. США (на вітчизняний експорт припало 79,45 млн. дол. США). У січні-серпні 2020 року він дорівнював 78,88 млн. дол. США (з яких український експорт – 63,78 млн. дол. США). 

У грудні 2018 року  м. Маскат відвідала експортна місія українських товаровиробників. У квітні та жовтні 2019 року відбулись українсько-оманські бізнес-форуми за участю делегацій регіональних ТПП провінцій Північна Аш-Шаркія та Аль-Буреймі. 6 листопада 2019 року у м. Маскат відбувся перший раунд політичних консультацій між МЗС України та Султанату Оман.

Василь Боднар провів телефонну розмову з постійним секретарем МЗС Кіпру

Коментар МЗС щодо ходу розгляду Арбітражним трибуналом справи між Україною та РФ щодо затримання 3 військово-морських суден та членів їхніх екіпажівДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *