Україна та Німеччина домовились відновити практику політичних консультацій між МЗС з широкого спектру двосторонніх відносин

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар провів двосторонні консультації з державним секретарем Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Мігелем Бергером, у ході яких обговорили актуальні питання розвитку двостороннього діалогу, у тому числі на високому рівні. 

Співрозмовники приділили увагу питанням торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, домовились про взаємодію з організації та змістовного наповнення 4-го Українсько-німецького економічного форуму, який планується провести в Берліні у березні 2021 року.

Державний секретар Мігель Бергер позитивно оцінив зусилля України у здійсненні реформ, а також запропонував організувати двосторонні експертні консультації з метою вивчення німецького досвіду у сфері формування сприятливого бізнес-середовища, захисту іноземних інвестицій, сприяння розвитку малого та середнього підприємництва. 

Василь Боднар підкреслив впливову роль ФРН у Нормандському форматі та важливість подальшої тісної координації позицій між Києвом та Берліном з питань, що стосуються припинення російської агресії на Донбасі. З українського боку висловлено сподівання щодо приєднання ФРН до Кримської платформи, яку невдовзі буде представлено.

Василь Боднар поінформував про пріоритети та очікування України від запланованого на 1 жовтня 2020 року Саміту Україна-ЄС, який проходитиме у рамках німецького головування в Євросоюзі. 

Український дипломат привернув увагу до важливості фахового та об’єктивного вивчення спільних сторінок історії, висловивши сподівання на підтримку офіційного Берліна у питанні вшанування пам’яті українців, загиблих в ході Другої світової війни, а також визнання ФРН Голодомору в Україні геноцидом.

Дмитро Кулеба: Україна налаштована вивести співпрацю українських та туркменських компаній на якісно новий рівень

Дмитро Кулеба та співробітники МЗС взяли участь у Всесвітньому дні прибиранняДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *