Україна та Малайзія розширюватимуть співробітництво у політичній та економічній сферах

25 серпня 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела зустріч з Послом Малайзії в Україні Дато Раджа Реза.

Сторони домовилися активізувати двосторонній політичний діалог на всіх рівнях, у т.ч. в рамках міжнародних організацій, зокрема ООН та Організації Ісламського Співробітництва (ОІС), а також впроваджувати сучасні форми та шляхи співпраці на тлі пандемії COVID-19.

Еміне Джапарова та Дато Раджа Реза висловили взаємну зацікавленість у реалізації спільних проектів у сферах освіти, туризму, енергетики, сільського господарства та ін. з метою розширення двостороннього економічного, торговельного та інвестиційного співробітництва.

Окрему увагу було приділено порушенням прав людини на території тимчасово окупованого Криму, а також мілітаризації півострову та Чорноморсько-Азовського регіону. Співрозмовники наголосили на необхідності залучення широкого кола мусульманських країн до участі у вирішенні проблем кримських татар в окупованому Криму. Зокрема, йшлося про освітні можливості для представників мусульман Кримського півострова. 

Перша заступниця міністра відзначила важливість збереження міжнародного тиску на РФ та повідомила про ініціативу щодо створення формалізованого міжнародного майданчика – «Кримської платформи», покликаного забезпечити координацію заходів України та іноземних партнерів на кримському напрямі.

Дмитро Кулеба і Гайко Маас обговорили підготовку до наступної зустрічі міністрів Нормандського формату

Онлайн-марафон до Дня Незалежності України охопив мільйон людей з усього світуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *