Україна та Малайзія поглиблюють співпрацю в рамках міжнародних організацій

Про це йшлося під час телефонної розмови 12 жовтня між першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою та державним секретарем МЗС Малайзії Дато’ Срі Мухаммадом Шахрулом.

Еміне Джапарова, зокрема, звернулася із проханням підтримати заявку України на набуття статусу спостерігача в Організації ісламського співробітництва. «Я би хотіла підтвердити незмінність нашого рішення з цього приводу. Це сприятиме розширенню співробітництва між нашою державою та цією авторитетною організацією, яка представляє ісламський світ».

Перша заступниця міністра також детально поінформувала свого колегу про грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу. Вона привернула увагу до розвитку військової інфраструктури й військово-промислових об’єктів, збільшення кількості військовослужбовців та активне переселення громадян Росії до окупованого Криму. 

У цьому зв’язку Еміне Джапарова закликала малайзійську сторону підтримати оновлені проєкти резолюцій 75-ї сесії ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна» та «Проблема мілітаризації АР Крим і м. Севастополя, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів», а також поінформувала про українську ініціативу щодо створення «Кримської платформи» – міжнародного майданчика з питань Криму, що дозволить суттєво посилити зусилля з деокупації територій України та відновлення поваги до міжнародного права та правопорядку.

Співрозмовники також обговорили розвиток двосторонніх відносин в умовах пандемії COVID-19, поглиблення контактів на високому та найвищому рівнях та проведення політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Малайзії.

Коментар МЗС України у зв'язку з проведенням 4-ї Оглядової конференції Договору з відкритого неба

Еміне Джапарова виступила на «кримській» панелі в рамках міжнародної конференції «Форум-2000»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *