Україна та Грузія зміцнюють стратегічне партнерство

10 лютого заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зустрівся з Тимчасовим повіреним у справах Грузії в Україні Давідом Бочорішвілі.

Сторони детально обговорили шляхи розвитку українсько-грузинських відносин та підтвердили наміри двох держав зміцнювати стратегічне партнерство.

«Грузія є стратегічним партнером України. Нам важливо розвивати політичний діалог на високому і найвищому рівнях, зміцнювати двостороннє співробітництво в різних галузях, що відповідає інтересам України і Грузії та нашим євроінтеграційним і євроатлантичним прагненням», – наголосив Василь Боднар.

Співрозмовники окреслили плани на найближчу перспективу, серед яких здійснення офіційного візиту віцепрем’єр-міністра, міністра закордонних справ Грузії Давіда Залкаліані до України, підготовка засідання двосторонньої комісії з питань економічного співробітництва, а також організація офіційного візиту Глави Уряду України Дениса Шмигаля до Грузії.

Василь Боднар закликав грузинську сторону забезпечити швидкий і неупереджений розгляд справи затримання в Грузії яхти з громадянами України Володимиром Дяченком і Юрієм Хомичем. Грузинському дипломату була вручена нота МЗС України з цього питання та вкотре висловлено прохання змінити запобіжний захід та звільнити зазначених українських громадян.

У контексті нещодавніх заяв Михеїла Саакашвілі заступник міністра підтвердив офіційну позицію МЗС України, що Українська держава не втручається у внутрішні справи іноземних держав, а приватна думка окремих громадян не повинна впливати на розвиток стратегічного партнерства України та Грузії.

«Україна та Грузія, які потерпають від російської збройної агресії, повинні попри все триматися разом, аби ефективніше протистояти загрозам Кремля та разом впевнено рухатися до членства в НАТО. Усвідомлення цього зробить безуспішними будь-які спроби зашкодити нашим відносинам», – зазначив український дипломат.

Еміне Джапарова обговорила з Анік Ван Кальстер пріоритети співробітництва України та Бельгії

Коментар МЗС України щодо ухвалення Європейським Парламентом Доповіді про імплементацію Угоди про асоціацію Україна-ЄСДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *