Україна та Албанія виводять двосторонні відносини на новий рівень

2 липня заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар провів зустріч з новопризначеним тимчасовим повіреним у справах Республіки Албанія в Україні Фатіоном Пені, який вручив дипломатичну ноту албанської сторони про відкриття дипломатичного представництва Албанії в Україні.

Заступник Міністра поінформував албанську сторону про реалізацію планів української сторони щодо відкриття Посольства України в Албанії вже в поточному році, що означатиме початок якісно нового етапу в історії українсько-албанських відносин.

Сторони обмінялися думками стосовно ходу підготовки до укладення базового договору про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією, який має стати основним документом, що визначатиме рамки двосторонніх взаємин.

Василь Боднар та Фатіон Пені позитивно оцінили відновлення авіасполучення між Україною та Албанією з 26 червня 2020 року, а також призначення авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» здійснювати регулярні авіарейси між столицями двох держав.

В ході зустрічі сторони також обговорили конкретні кроки у напрямі подальшої активізації двостороннього політичного діалогу на високому рівні.

Українська сторона подякувала Албанії за підтримку в ході забезпечення приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО, яке стало ще одним важливим етапом на шляху інтеграції нашої держави в Альянс та зміцнення її безпеки.

Сторони також домовилися про продовження взаємної підтримки на платформах ООН, ОБСЄ, ОЧЕС та інших міжнародних організацій. Албанська сторона запевнила у незмінності послідовної підтримки нею суверенітету і територіальної цілісності України.

Україна може і надалі розраховувати на ФРН у підтримці її територіальної цілісності та суверенітету

Дмитро Кулеба: Україна представлятиме Міжнародну групу з координації допомоги жертвам рейсу PS752 на переговорах з ІраномДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *