Україна спростила вимоги для імміграції іноземних айтішників

Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України оприлюднило зміни до наказу від 19 березня 2020 року №283, які спрощують процедуру імміграції для іноземних фахівців, що бажають працювати в Україні.

Відзначається, що зміни, зокрема, передбачають розширення переліку професій, представники яких мають право на отримання дозволу на міграцію з 10 до 23.

Shot of a young female programmer using a laptop while working late in her office

Крім того, вони передбачають встановлення комбінації обов’язкових і додаткових вимог, замість обов’язкової вимоги вищої освіти за спеціальністю; зменшення вимоги до досвіду роботи з семи до трьох років; встановлення переліку документів, які можуть підтверджувати досвід роботи; встановлення розміру квот не для професії, а для категорії професій.

BRDO зазначає, що зазначені зміни в цілому покращують умови релокації для іноземних фахівців, які хочуть працювати в Україні. Однак, на думку офісу, на шляху до ефективної процедури потрібно ще здійснити кілька кроків.

«У першу чергу, Державна міграційна служба повинна істотно скоротити терміни на перевірку документів іноземців та почати оприлюднювати онлайн актуальну інформацію про кількість наданих дозволів за квотою висококваліфікованих фахівців і про кількість поданих заяв. Загальний термін розгляду документів не повинен перевищувати 10 календарних тижнів, хоча зараз це займає 9-12 місяців», – вважають у BRDO.

Як повідомлялося, імміграційні квоти для іноземних IT-фахівців в Україні заробили в липні 2020 року.

Уряд в березні визначив квоти імміграції на 2020 рік. У межах встановленої квоти українські ІТ-компанії отримають можливість працевлаштовувати додатково 5 000 висококваліфікованих ІТ-фахівців на майже постійній основі. Залучені за квотою співробітники отримують посвідку на проживання. Таким чином, вони можуть 10 років вільно жити й працювати Україні.
Джерело: https://mind.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *