Україна провела онлайн-консультації зі США у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів

21 вересня 2020 року на полях 64-ої Генеральної конференції МАГАТЕ відбулися українсько-американські консультації, присвячені спільній протидії контрабанді ядерних матеріалів.

Делегацію України очолив перший заступник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ). У перемовинах також взяли участь заступник генерального директора Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”,  представники Держатомрегулювання, дипломати МЗС та посадовці ДПСУ.

Сторони відзначили ефективну співпрацю та прогрес у цій сфері, зокрема, завдяки встановленню США обладнання на близько 89 міжнародних пунктах пропуску через державний кордон та контрольних пунктах в’їзду-виїзду в Україну. Йдеться про системи радіаційного контролю, а також переносні прилади радіаційного контролю та радіаційної розвідки на міжнародному кордоні України та адміністративній межі з тимчасово-окупованими та підконтрольними РФ територіями.

У ході зустрічі представники Адміністрації державної прикордонної служби та Міністерства енергетики США домовилися про підписання спільної заяви з нагоди 15-річчя двосторонньої співпраці у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів.

Сторони підтвердили свої наміри і надалі удосконалювати можливості та розширяти співпрацю, спрямовану на протидію ядерній контрабанді. Такі кроки сприятимуть зміцненню глобальної безпеки.

Виступ Президента України Володимира Зеленського на комеморативному урочистому засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з нагоди відзначення 75-ї річниці ООН

Дмитро Сенік закликав норвезький бізнес до активізації діяльності в УкраїніДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *