Україна може і надалі розраховувати на ФРН у підтримці її територіальної цілісності та суверенітету

«Україна може і надалі розраховувати на ФРН у підтримці її територіальної цілісності та суверенітету», – заявила посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен під час зустрічі з першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою.

Еміне Джапарова ознайомила співрозмовницю з ситуацією в тимчасово окупованому Криму. Вона наголосила, що увага міжнародної спільноти має бути приділена не лише гуманітарній ситуації на півострові, але й направлена на протидію його мілітаризації з боку Росії, що загрожує безпеці в регіоні та Європі загалом.

Іншим важливим напрямком співробітництва має стати протидія російській гібридній війні, в рамках якої здійснюються пропагандистські заходи. У цьому зв’язку Еміне Джапарова засудила поїздки європейських політиків у т.ч. представника ФРН Гуннара Ліндеманна, до окупованого Криму для «моніторингу» т.зв. референдуму з внесення поправок до конституції Російської Федерації та звернулася з проханням офіційно відреагувати на цей візит.

У відповідь посол ФРН наголосила, що німецька позиція щодо підтримки територіальної цілісності України залишається незмінною. Німеччина не визнає та не співпрацює з окупаційною владою на півострові та підтримує міжнародні санкції, запроваджені внаслідок окупації Росією Криму.

Співрозмовниці домовилися посилити взаємодію як на державному, так і неурядовому рівнях з метою підвищення міжнародної уваги до політики невизнання окупації Криму.

Еміне Джапарова висловила сподівання, що «українське питання» буде в центрі уваги головування ФРН в Раді Безпеки ООН та Раді ЄС, у тому числі з метою поширення у світі інформації про окупацію Криму.

Перша заступниця Міністра підкреслила важливість відновлення практики регулярних консультацій на міжміністерському та експертному рівнях та виведення їх на найвищий рівень. 

Еміне Джапарова подякувала німецькій стороні за вагому фінансову та технічну допомогу. У свою чергу Анка Фельдгузен зазначила, що Німеччина і надалі підтримуватиме Україну у впровадженні реформ, що є запорукою для ефективного розвитку нашої держави та залучення іноземних інвестицій.

Коментар МЗС України з приводу поширення «позиції Росії по Договору з відкритого неба»

Україна та Албанія виводять двосторонні відносини на новий рівеньДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *