Україна і Туреччина продовжують тісну взаємодію в ЮНЕСКО

27 листопада відбулася телефонна розмова першої заступниці міністра закордонних справ України, голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарової з головою Генеральної конференції ЮНЕСКО, послом, постійним представником Туреччини при ЮНЕСКО Алтай Ченгізером.

Перша заступниця міністра висловила вдячність за привітання, надіслане від голови Генеральної конференції ЮНЕСКО з нагоди 75-ї річниці заснування цієї авторитетної міжнародної організації. Вона також поінформувала про ініційований Президентом України та Національною комісією України у справах ЮНЕСКО міжнародний флеш-моб відеопривітань з цієї нагоди, який став цифровою альтернативою традиційним масовим святкуванням таких ювілейних дат, особливо в сучасних умовах пандемії COVID-19.  Еміне Джапарова зазначила, що приєднання країн-членів ЮНЕСКО до флеш-мобу стане знаком солідарності та приверне увагу до діяльності організації та її гуманістичних цінностей. 

Посол Алтай Ченгізер повідомив про підтримку Туреччиною цієї ініціативи та висловив переконання, що вона отримає позитивний відгук в інших країнах.

Співрозмовники також обговорили питання двостороннього порядку денного, взаємної підтримки в рамках керівних та конвенційних органів ЮНЕСКО. 

Еміне Джапарова розповіла про перебіг реформування Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Алтай Ченгізер висловив готовність поділитися досвідом Туреччини в цьому питанні. 

Перша заступниця міністра також поінформувала про останній розвиток подій в Криму та заручилася подальшою підтримкою турецької сторони.

В Україні вперше нагороджено жінок-професіоналів у сфері ядерної енергетики: 10 найкращих на «WiN Ukraine Award»

Дмитро Кулеба: “Голодомор-геноцид 1932-1933 років не абстрактна, а особиста трагедія та злочин, який має конкретні прізвища виконавців”Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *