Україна і надалі привертатиме увагу ЮНЕСКО до гострих проблем у тимчасово окупованому Криму

16 липня 2020 року під головуванням першої заступниці міністра закордонних справ України, голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарової в МЗС України відбулася нарада керівників секторів Нацкомісії. 

Учасники наради розглянули стан співробітництва України з ЮНЕСКО, у т.ч. в умовах пандемії COVID-19, а також пріоритети роботи Комісії та шляхи підвищення її ефективності з урахуванням викликів сьогодення. Одностайно було підтримано необхідність реформування Нацкомісії з метою активізації її роботи.  

Еміне Джапарова наголосила, що в умовах незаконної окупації Росією Криму пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО і надалі залишиться використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова.

Було підкреслено важливість регулярного інформування ЮНЕСКО про руйнівні дії російської окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму, що загрожують збереженню універсальної культурної і історичної цінності українських об’єктів культурної спадщини, проведення незаконних археологічних розкопок, порушення освітніх і культурних прав українців і кримських татар, перешкоджання вільному розповсюдженню ЗМІ, переслідування журналістів тощо.

Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО підтвердила готовність української сторони активно співпрацювати з Організацією у здійсненні ефективного моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО.

Учасники наради також обговорили хід підготовки до виборів України до складу одного з головних керівних органів ЮНЕСКО – Виконавчої ради ЮНЕСКО на період 2021-2025 рр., що відбудуться під час 41-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у листопаді 2021 року.

Україна та Гренада уклали Угоду про скасування візових вимог

Заява МЗС у зв’язку із роковинами збиття малайзійського літака МН17Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *