У Городищі міграційники та правозахисники говорили на тему прав та обов’язків біженців

У Городищі міграційники та правозахисники говорили на тему прав та обов’язків біженців

Міграційники Городищенського районного сектору УДМС України в Черкаській області та головний спеціаліст Городищенського бюро правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь у засіданні «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня біженців. Темою для обговорення стали права та обов’язки біженців і осіб, які потребують додаткового захисту.

Учасники «круглого столу» відзначили, що Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» визначається порядок регулювання суспільних відносин у сфері визнання особи біженцем, особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, втрати та позбавлення цього статусу, а також встановлення правового статусу біженців та осіб, які потребують додаткового захисту і яким надано тимчасовий захист в Україні.

Завідувач Городищенського РС Руслана Шевченко підкреслила, що згідно із Законом, посвідчення біженця оформляється і видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття рішення про визнання іноземця або особи без громадянства біженцем в Україні. Посвідчення біженця чи посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, є підставою для реєстрації в органі Міграційної служби за місцем проживання біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Документ видається строком на п’ять років.

Учасники заходу підсумували, що законодавство України про біженців має певні недоліки. Актуальним питанням залишається міграційна політика щодо біженців та вимушених мігрантів в Україні.

Управління ДМС у Черкаській області

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *