У Берліні відбулися політичні консультації МЗС України та Німеччини

25 січня у Берліні заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар та державний секретар МЗС Німеччини Мігель Бергер провели політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами двох країн.

Ключовою темою консультацій стала взаємодія України та Німеччини на політичному, економічному та безпековому напрямах.

Сторони детально обговорили європейську та євроатлантичну інтеграцію України, шляхи досягнення прогресу на Мінському треку мирного врегулювання, створення Кримської платформи та ситуацію в тимчасово окупованому Криму та Чорноморському регіоні. 

Василь Боднар висловив вдячність за дружню підтримку та допомогу Німеччини у контексті протидії російській агресії.

Співрозмовники приділили особливу увагу ролі Німеччини у підтримці реформ в Україні. Дипломати також обмінялися думками про виклики і загрози енергетичній безпеці Європи.

Українська та німецька делегації обговорили практичні кроки для збільшення обсягів торгівлі та залучення інвестицій, домовилися про проведення у 2021 році масштабного бізнес-форуму. 

Представники МЗС України та Німеччини виступили за активізацію двостороннього співробітництва у культурно-гуманітарній сфері з метою дослідження спільних сторінок історії, проведення перехресних тематичних років та іміджевих акцій.

Василь Боднар та Мігель Бергер домовилися про проведення подальших політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами двох країн на регулярній основі. Державний секретар МЗС Німеччини з приємністю прийняв запрошення здійснити візит до України, яку він неодноразово відвідував у минулому, після нормалізації епідемічної ситуації.

Довідково: Німеччина залишається найбільшим торговельним партнером України в Європі та займає 4-те місце у світі за рівнем прямих іноземних інвестицій в українську економіку. 

За 9 місяців 2020 року, двосторонній товарообіг склав 6067.8 млн. дол. США, український експорт досяг 1924.3 млн. дол. США , а імпорт – 4143.5 млн. дол. США. 

Станом на 2020 рік, розмір німецьких інвестицій в економіку України становить понад 1,7 млрд. дол. США. 

Дмитро Кулеба обговорив із главою зовнішньополітичного відомства Йорданії питання торгівлі та продовольчої безпеки

Словаччина візьме участь у саміті Кримської платформиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *