Ситуація у тимчасово окупованому Криму у фокусі уваги ЮНЕСКО

29 жовтня відбулася 11-та Інформаційна зустріч, присвячена ситуації у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сферах компетенції ЮНЕСКО, в якій взяла участь перша заступниця міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова.

У зв’язку з обмежувальними епідеміологічними заходами зустріч проводилась у режимі онлайн за участі заступника Генерального директора ЮНЕСКО Фірміна Едуарда Матоко, представників Верховного Комісара ООН з прав людини, ОБСЄ, ІКОМОС та “Amnesty International”, держав-членів Організації.

Еміне Джапарова повідомила про подальше суттєве погіршення ситуації на окупованому півострові у всіх сферах компетенції Організації та навела конкретні факти триваючих порушень прав людини та утисків національних меншин свободи віросповідання (зокрема фактичне блокування діяльності української православної церкви), свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою, інших порушень окупаційною владою міжнародного права, зокрема Женевських конвенцій.

Вона окремо наголосила, що під приводом боротьби з тероризмом окупаційна влада кидає за грати невинних людей, серед яких більшість – кримські татари. 

Перша заступниця міністра звернулася до ЮНЕСКО та її партнерів із закликом до продовження ефективного моніторингу ситуації в окупованій АРК, де права і свободи, культурна спадщина, інші цінності ЮНЕСКО знаходяться під загрозою внаслідок дій окупаційної влади. Відзначалося, що Україна і надалі робитиме все можливе для захисту культурної спадщини в окупованому Криму.

Еміне Джапарова поінформувала про ініціативу щодо створення Кримської платформи – нового формату консолідації міжнародних зусиль у відповідь на погіршення ситуації на окупованому півострові. Відзначена важливість залучення ЮНЕСКО до реалізації заходів в рамках Платформи, спрямованих на захист культурної спадщини, етнічного різноманіття, а також до заходів в інших сферах компетенції Організації.  

В рамках зустрічі була виголошена Спільна заява країн-членів ЮНЕСКО з наголосом на важливості повного виконання рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО щодо моніторингу Організацією ситуації в тимчасово окупованому Криму, в тому числі в контексті вже здійснених місій в Україну для вивчення стану справ у сфері науки, комунікації та інформації. У заяві також наголошується, що при здійсненні моніторингу ЮНЕСКО має продовжувати керуватися положеннями резолюції ГА ООН A/RES/28/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України».

Рішенням Нацкомісії 92 особи отримали статус закордонного українця

Коментар МЗС України у зв’язку з черговим вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України (29/10/2020)Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *