Протидія мілітаризації Криму у центрі міжнародної уваги

3 грудня на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відкрила віртуальний тематичний захід «Мілітаризація Криму: загроза глобальній безпеці».

У заході, який зібрав дипломатичний корпус ООН, також взяли участь заступник міністра оборони України Анатолій Петренко, заступниця голови правління Центру оборонних стратегій Аліна Фролова, представники Центру оборонних досліджень України та американського Центру аналізу європейської політики.

У вступному слові Еміне Джапарова привернула увагу учасників до актуальної безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні і суттєвих загроз внаслідок зростаючої військової присутності РФ як держави-окупанта на Кримському півострові.

Перша заступниця міністра поінформувала, зокрема, про триваюче постачання Росією у тимчасово окупований Крим озброєнь та засобів, здатних переносити ядерну зброю, розміщення військового персоналу та захоплення колишніх об’єктів зберігання ядерної зброї. Вона також наголосила на дестабілізації Росією міжнародних верифікаційних та контрольних режимів, а також окреслила проблему «мілітаризації освіти» та незаконного призову місцевого населення до лав російських збройних сил.

Перша заступниця Міністра наголосила на важливості посилення міжнародних зусиль з протидії російській агресії проти України, у т.ч. запросила іноземних партнерів долучитися до формату Кримської платформи.

Еміне Джапарова привернула увагу до внесеного на розгляд поточної сесії Генасамблеї проєкту оновленої резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів», головною метою якої є де-окупація півострова та повне виведення російських збройних сил.

Учасники заходу відзначили важливість належного реагування на загрози регіональній безпеці, що постають у зв’язку з незаконними діями РФ у тимчасово окупованому Криму.

Дмитро Кулеба розповів державам–учасницям ОБСЄ про п’ять пріоритетів Кримської платформи

Дмитро Сенік прийняв посла Мальтійського Ордену в УкраїніДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *