Нові можливості для України в Центральній Америці

19 червня 2020 року відбулися політичні консультації між МЗС України та МЗС Республіки Гватемала у форматі відео-конференції під головуванням заступника міністра закордонних справ України Євгенія Єніна та заступника глави зовнішньополітичного відомства Гватемали К.Раміро Мартінеса Альварадо.

У ході консультацій учасники підкреслили налаштованість сторін до розвитку всесторонньої співпраці з акцентом на питаннях торгівлі. Співрозмовники здійснили огляд проєктів угод, що знаходяться на розгляді сторін. Як відзначив Євгеній Єнін, підписання та реалізація положень цих документів сприятиме нарощуванню обсягів товарообігу між двома країнами.

Окрему увагу було приділено протидії російській агресії на Донбасі, необхідності консолідації зусиль міжнародної спільноти з метою відновлення територіальної цілісності України.

Євгеній Єнін подякував Гватемалі за послідовну підтримку ініціатив нашої держави в рамках ООН. «Україна високо цінує підтримку Гватемали на міжнародному майданчику у питанні протистояння російській агресії», – зазначив заступник Міністра.

Сторони також обмінялися досвідом з проблематики подолання наслідків пандемії для економік обох країн.

Довідково:

Дипломатичні відносини між Україною і Гватемалою були встановлені 12 січня 1993 року.

Перший і єдиний на сьогодні раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн (В.Д.Хандогій – Л.Піра Перес) відбувся 12 років тому, 6 червня 2008 року в м.Київ.

Єдиний офіційний візит гватемальського Міністра закордонних справ Гватемали Едгара Гутьєрреса в Україну відбувся у жовтні 2003 року.

Євгеній Єнін прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Узбекистан в Україні

Дмитро Кулеба та Девід Гейл обговорили співробітництво України та США у сфері безпеки та оборониДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *