Норвегія займає принципову позицію щодо окупації Росією Криму і керуватиметься цим у Раді Безпеки ООН

3 липня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася з послом Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестадом у зв’язку з завершенням ним дипломатичної місії у нашій державі.

Еміне Джапарова подякувала послу Хорпестаду за його роботу та особистий внесок у розбудову українсько-норвезького партнерства.

Вітаючи Норвегію з обранням до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН, Еміне Джапарова висловила сподівання, що норвезька сторона у рамках діяльності в Раді Безпеки ООН і надалі дотримуватиметься активної позиції на підтримку України.

У свою чергу Уле Тер’є Хорпестад заявив, що Норвегія займає принципову позицію щодо окупації Росією Криму, – «для Норвегії міжнародне право є дороговказом, яким Осло керуватиметься у Раді Безпеки ООН».

З огляду на це Еміне Джапарова зазначила, що «т.зв. «голосування» за поправки до Конституції Російської Федерації на території тимчасово окупованої АР Крим і м.Севастополь є черговим актом порушення міжнародного права не тільки тому, що країна стає ще більш авторитарною через термін повноважень президента і спробу конституційно закріпити злочин окупації Криму, але і тому, що національне право в Росії тепер має вищу силу над міжнародним».

Посол наголосив, що, на переконання норвезької сторони незаконна спроба Росії анексувати Крим та її агресія на сході України є грубими порушеннями міжнародного права, тому міжнародні санкції, до яких приєдналася і Норвегія, є логічним наслідком таких дій Кремля.

У ході зустрічі також відзначили сталий інтерес норвезького бізнесу до України та висловили сподівання, що подальші ефективні реформи в нашій державі сприятимуть зростанню такого інтересу.

Співрозмовники висловились за поглиблення співпраці у сфері туризму та вітали зацікавленість сторін у розширенні авіасполучення між двома державами.

Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу обговорили нові можливості інвестицій та взаємодії для українського та турецького бізнесу

Еміне Джапарова: мілітаризація Росією Кримського півострова становить серйозну небезпеку для ЄвропиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *