На установчому засіданні Платформи міжнародної дії зі звільнення політв’язнів визначили подальші спільні кроки

1 липня під головуванням Першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової у форматі відеоконференції відбулося установче засідання Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політв’язнів.

Участь у засіданні також взяли представники Мінреінтеграції, Офісу Президента України, Постійного представництва Президента України в АР Крим, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Меджлісу кримськотатарського народу, неурядових громадських правозахисних організацій, а також родичів незаконно утримуваних осіб.

Основним завданням ініційованого МЗС формату буде координація міжнародної адвокаційної діяльності усіх причетних акторів – органів державної влади, громадянського суспільства та родичів політв’язнів. “Ми зосереджуємось на координації зовнішньополітичних дій, які сприятимуть посиленню міжнародного тиску з метою звільнення незаконно утримуваних Росією осіб та захисту їхніх прав в ув’язненні”, – зазначила Еміне Джапарова.

Під час засідання учасники обговорили актуальний стан справ у питанні незаконно утримуваних РФ осіб та захисту їхніх прав в ув’язненні, а також окреслили завдання на найближчу перспективу. У рамках міжнародних подій та заходів до кінця 2020 року планується висвітлення фактів порушень прав людини з боку РФ та застосування репресивних практик до громадян України на тимчасово окупованих територіях України.

Дмитро Кулеба: взаємна підтримка підприємництва та міцні бізнес-контакти східних партнерів з Євросоюзом – один з ключових маркерів нашої успішної співпраці 

Дмитро Кулеба: Україна підтримала Глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19 Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *