МЗС України висловлює глибокі співчуття у зв’язку із смертю першого міністра закордонних справ незалежної України Анатолія Максимовича Зленка

З глибоким сумом сповіщаємо, що 1 березня на 83-му році життя відійшов у вічність перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Максимович Зленко.  

Свою трудову діяльність Анатолій Максимович розпочав на посаді аташе МЗС УРСР після закінчення Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1967 році.  

Працював Постійним представником УРСР при ЮНЕСКО (1983-1987 роки), Постійним представником України при ООН (1994-1997 роки), Надзвичайним і Повноважним Послом України у Французькій Республіці, Португальській Республіці за сумісництвом, Постійним представником України при ЮНЕСКО (1997-2000 роки). Двічі обіймав посаду міністра закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003 роки). 

Отримав ступінь кандидата політичних наук, почесного доктора Дипломатичної академії України при МЗС України.

За свої трудові досягнення та особистий внесок у становлення дипломатичної служби і розвиток міжнародних відноси Анатолій Максимович Зленко був удостоєний десятками державних нагород та відомчих відзнак, серед яких Орден «За заслуги» І та ІІ  ступеня, Орден князя Ярослава Мудрого V-II ступеня, Орден Почесного Легіону Французької Республіки, Орден «За заслуги» Португальської Республіки, Орден Честі Республіки Грузія.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибокі співчуття родині та близьким померлого у зв’язку з цією непоправною втратою.

Дмитро Сенік: Україна готова сприяти забезпеченню продовольчої безпеки Катару

Еміне Джапарова презентувала Кримську платформу в ОБСЄДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *