МЗС України та ООН-Жінки в Україні розширюють співпрацю для забезпечення рівних прав чоловіків і жінок на дипломатичній службі України

Під час зустрічі з новопризначеною представницею ООН-Жінки в Україні Ерікою Квапіловою перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відзначила важливу роль ООН-Жінки у проведенні у 2019 році аудиту забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у системі органів дипломатичної служби України. У цьому зв’язку вона висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю з реалізації плану роботи щодо просування гендерної рівності та фемінізації дипломатичної служби України, який затверджений міністром Дмитром Кулебою. 

Пані Еріка Квапілова високо оцінила багаторічну співпрацю із зовнішньополітичним відомством та запевнила у подальшій підтримці та сприянні міністерству зі всього спектру питань гендерної проблематики.

Сторони обговорили актуальний стан приєднання України до міжнародних ініціатив: «Партнерства Біарріц» з утвердження гендерної рівності, Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC), Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності.

Крім цього, сторони обговорили питання виконання Україною зобов’язань за міжнародними документами, зокрема, цьогорічне відзначення річниць Резолюції ГА ООН 1325 (2000) «Жінки.Мир.Безпека», Пекінської декларації та Платформи дій (Пекін+25) та організацію спільних заходів із їх відзначення. 

Пані Еріка Квапілова привітала зусилля України щодо заходів української сторони з протидії домашньому насильству, наголосивши, що підписання 21 вересня 2020 року Президентом України В.Зеленським Указу №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» є свідченням дієвих кроків на найвищому рівні у цій сфері. 

Вона також висловила сподівання на ратифікацію Конвенції Ради Європи «Про запобігання домашньому насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (Стамбульська Конвенція).

Довідково: «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності започатковано лідерами країн Групи Семи на саміті в м.Біарріц, Франція, який проходив у серпні 2019 року під головуванням Президента Французької Республіки Еммануеля Макрона.  Мета Партнерства – посилення відповідальності країн Групи Семи та консолідація зусиль інших держав щодо досягнення ґендерної рівності.

Міжнародна коаліція за рівну оплату праці (EPIC) – це міжнародна ініціатива, започаткована зацікавленими сторонами для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.

Коаліція дій для сприяння досягненню гендерної рівності була започаткована структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) та урядами Мексики та Франції у рамках Форуму рівності поколінь (Generation Equality Forum) – глобального зібрання з питань гендерної рівності.

МЗС висловило протест Білорусі у зв’язку з участю представника окупаційної влади Криму у Форумі регіонів Білорусі та РФ

Заява МЗС України щодо незаконного призову українських громадян, що проживають в Криму, до збройних сил РФДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *