МЗС України та Коста-Рики провели політичні консультації

1 грудня у режимі відеоконференції відбулися політичні консультації між міністерствами закордонних справ України та Республіки Коста-Рика на рівні директорів профільних департаментів.

Директор Третього територіального департаменту МЗС України Ігор Прокопчук подякував своїй костариканській колезі Алехандрі Солано Кабальсеті за послідовну підтримку Коста-Рикою українських ініціатив в ООН з протидії російській агресії.

Представниця МЗС Коста-Рики підтвердила налаштованість її країни посилити взаємодію у рамках міжнародних організацій, зокрема у питанні відновлення територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Сторони обговорили кроки з подальшої активізації двосторонньої співпраці в політичній, торговельній та економічній сферах. Ігор Прокопчук поінформував про зацікавленість України в будівництві та модернізації гідроелектростанцій на території Коста-Рики.

Окремо делегації обговорили перспективи співробітництва між двома країнами у галузі фармацевтики.

Українська сторона висловила сподівання на якомога скоріше укладення двосторонньої угоди про безвізові поїздки громадян.

Політичні консультації з Коста-Рикою відбулися у рамках курсу України на активізацію співробітництва з країнами Центральної Америки та Карибського басейну. Цього року МЗС України також провело консультації з Гватемалою та Панамою.

Довідково: за підсумками січня-вересня 2020 року, обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною і Коста-Рикою склав 79,1 млн.дол. США при позитивному для України сальдо у 14,7 млн дол. США. Основні статті українського експорту – сільськогосподарська та металургійна продукція.

Українські дипломати розповіли експортерам про особливості торгівлі з Великою Британією після Brexit

Василь Боднар взяв участь у 54-му засіданні Ради національних координаторів країн-членів ГУАМДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *