МЗС сприяє поглибленню зв’язків між діловими колами України та Бразилії

26 листопада за сприяння МЗС України відбулась відеоконференція Торгово-промислової палати України з бразильськими бізнес-асоціаціями. У конференції, організованій ТПП України спільно з Посольством України в Бразилії та Консульством України в Сан-Пауло, взяли участь представники низки підприємницьких організацій штату Сан-Пауло, а також промисловці і підприємці двох країн.

У своєму зверненні до учасників заходу директор Третього територіального департаменту МЗС Ігор Прокопчук наголосив на суттєвій активізації контактів між двома державами упродовж останніх років на усіх рівнях, свідченням чого стали нещодавні телефонні розмови між президентами та міністрами закордонних справ України та Бразилії.

«Бразилія – наш стратегічний та основний торговельний партнер у Південній Америці. Переконаний, що існує значний потенціал торговельно-економічного співробітництва між нашими країнами, особливо у сферах фармацевтики, металургії, енергетики, сільського господарства, промисловості, оборони, безпеки та космосу», – наголосив представник МЗС.

Учасники заходу ознайомилися з основними принципами економізації зовнішньої політики України в умовах світової кризи, пов’язаної із пандемією COVID-19. Ігор Прокопчук підкреслив важливу роль Ради експортерів та інвесторів при МЗС України як ефективного інструменту економічної дипломатії для налагодження ефективної взаємодії з бізнесом, надання практичного сприяння експортерам у виході на зовнішні ринки та популяризації експортного та інвестиційного потенціалу України за кордоном.

«Ми відкриті для діалогу з бразильськими партнерами і готові сприяти у подальшому проведенні спільних економічних заходів, розбудові взаємовигідної секторальної співпраці та організації бізнес-місій» – зауважив директор департаменту.

Учасники конференції обговорили шляхи поглиблення існуючих та встановлення нових бізнес-контактів у перспективних сферах співпраці. Українські та бразильські підприємці презентували можливості своїх компаній потенційним партнерам.

Довідково: перша онлайн бізнес-конференція «Україна – Бразилія: можливості співпраці, інструменти співробітництва» була організована за ініціативою ТПП України за сприяння Посольства України в Бразилії та Консульства України в Сан-Пауло та за участі Федерації промисловості штату Сан-Пауло, Бразильської ради імпортерів та експортерів, Федерації торгівлі товарами, послугами та туризму штату Сан-Пауло, Асоціації торгівлі штату Сан-Пауло, Посольства Бразилії в Україні, керівництва МЗС України, Мінекономіки України та ділових кіл України і Бразилії.

За даними Державної служби статистики України, двосторонній товарообіг за 2019 рік зріс на 21,5% і склав 291,5 млн дол. США. Експорт товарів з України до Бразилії склав 74 млн дол. США, а імпорт бразильських товарів в Україну – 217,6 млн дол. США. Негативне сальдо для України – 143,6 млн дол. США. За січень-серпень 2020 року, товарообіг між Україною та Бразилією зріс на 1,1% та склав 209,6 млн. дол. США (експорт українських товарів до Бразилії – 28,5 млн. дол. США, імпорт – 181,1 млн. дол.США).

Коментар МЗС України у зв’язку з черговим вчиненням Російською Федерацією міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України (26.11.2020 р.)

Україна та Сенегал розширюють галузеве та економічне співробітництвоДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *