МЗС націлене на активізацію відносини з Центральноамериканськими країнами

5 серпня відбулися політичні консультації між МЗС України та МЗС Республіки Панама у форматі відео-конференції під головуванням заступника Міністра закордонних справ України Євгенія Єніна та заступника глави зовнішньополітичного відомства Панами Федеріко Альфаро Бойда.

Під час переговорів делегації ознайомили одна одну з економічним потенціалом своїх країн та висловили налаштованість до розвитку всесторонньої співпраці. «Україна може забезпечити поставку необхідного обладнання для гідроелектростанцій, які будуються в Панамі,» – заявив Євгеній Єнін.

Були намічені конкретні кроки з розширення взаємодії, у тому числі шляхи напрацювання договірно-правової бази відносин.

Євгеній Єнін подякував співрозмовнику за оперативну реакцію панамської сторони щодо позбавлення суден під прапором Панами права ходити під ним у разі порушення правил заходу до закритих портів України.

Сторони підтвердили налаштованість на подальше співробітництво в рамках ООН, зокрема в питанні відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів.

Цього року Панама стала другою країною Центральної Америки, з якою МЗС України провело переговори щодо розширення двосторонньої співпраці. 19 червня відбулися політичні консультації з МЗС Гватемали.

ДовідковоДипломатичні відносини між Україною і Панамою були встановлені 1 січня 1992 року. Перший і єдиний на сьогодні раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн відбувся 6-8 червня 2012 року у м.Панама.

 

 

Коментар МЗС України у зв’язку з переслідуванням Православної Церкви України та інших релігійних спільнот в Криму

Еміне Джапарова під час зустріч з Меліндою Сіммонс: «Створення формалізованого міжнародного майданчика покликане якісно посилити міжнародний вимір роботи на кримському напрямі»Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *