Коментар речника МЗС України щодо звинувачень Михеїла Саакашвілі на адресу українського зовнішньополітичного відомства

МЗС України вкотре застерігає громадян України, які є публічними особами, від закликів до акцій непокори в дружній іноземній державі Грузії. Такі заяви можуть бути розцінені як втручання у внутрішні справи нашого стратегічного партнера. Українська держава ніколи не вдавалася та не вдаватиметься до подібних втручань і виступає категорично проти таких дій на міжнародній арені. 

Звинувачення на адресу посла України в Грузії Ігоря Долгова не мають жодних доказів, окрім емоцій обвинувачувача. Українська дипломатія не стане відволікатися на них і продовжить ефективно протидіяти російській гібридній агресії, мобілізувати світ на підтримку України, відкривати нові ринки для українських експортерів та успішно захищати права співвітчизників за кордоном.

Одним із нещодавніх резонансних випадків, коли українцям за кордоном знадобився захист своєї держави, стало затримання органами влади Грузії яхти, на борту якої перебували два громадянина України Володимир Дяченко та Юрій Хомич і громадянин Грузії Михаїл Батурин. Обвинувачення на адресу МЗС України у бездіяльності у цій справі необгрунтовані та вводять громадськість в оману.

Це питання перебуває серед основних пріоритетів роботи українського посольства в Тбілісі. Посольство провело численні зустрічі з представниками грузинської влади і керівництвом прокуратури, аби домогтися їхнього звільнення. Консул нашого посольства допомогла забезпечити зв’язок затриманих українців із рідними. МЗС України та посольство в Грузії направили відповідні ноти і виступили із клопотаннями взяти затриманих громадян України на поруки. Українські дипломати роблять все можливе і неможливе задля звільнення яхтсменів, адже Українська держава ніколи не кидає своїх напризволяще.

Користуємося цією нагодою, щоб вкотре закликати органи влади Грузії до швидкого і неупередженого розгляду цієї справи, зміни міри запобіжного заходу та звільнення зазначених громадян України.

МЗС України, Український інститут та ГО “Вікімедіа Україна” запускають кампанію “Місяць культурної дипломатії України”

Еміне Джапарова зустрілася із заступником помічника Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Джеймсом АппатураємДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *