Коментар речника МЗС України щодо незаконного ув’язнення громадянина Грузії Зази Гахеладзе російським окупаційним режимом Цхінвалі

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення російського окупаційного режиму Цхінвалі ув’язнити громадянина Грузії Зазу Гахеладзе терміном на понад 12 років. 

Це незаконне рішення грубо порушує норми і принципи міжнародного права та зобов’язання Російської Федерації в рамках угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року. «Рішення» також демонструє справжні російські наміри дестабілізувати безпекову й гуманітарну ситуацію як на тимчасово окупованих територіях Грузії, так і в регіоні в цілому. 

Росія політизує гуманітарні питання та «жонглює» долями людей, фактично тримаючи їх у заручниках на догоду злочинним політичним цілям. Рішення Європейського суду з прав людини від 21 січня 2021 року підтвердило, що Російська Федерація окупувала частину суверенної території Грузії і є відповідальною за грубі порушення прав людини на цій території.

Україна незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Вимагаємо від РФ негайно припинити дестабілізаційні кроки проти мирного грузинського населення на тимчасово окупованих територіях Грузії та звільнити незаконно ув’язненого громадянина Грузії Зазу Гахеладзе. 

Закликаємо міжнародну спільноту посилити міжнародний тиск проти Росії задля примушення її до припинення агресії проти Грузії і України та деокупації їхніх суверенних територій.

Україна залишається пріоритетом для дипломатичної служби ЄС – Еміне Джапарова зустрілася з генеральним секретарем Європейської служби зовнішньої діяльності Стефано Санніно

Коментар МЗС України у зв’язку з останніми заявами МЗС РФ щодо конфлікту на ДонбасіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *