Коментар МЗС України з нагоди Міжнародного дня вшанування жертв тероризму

Сьогодні світ згадує та вшановує всіх жертв тероризму. Україна висловлює солідарність з усіма загиблими, покаліченими та постраждалими від цих жахливих злочинів.

Ми закликаємо не забувати жодне життя, знівечене терористичними актами. Жорстокі наслідки терористичної діяльності слід пам’ятати як уроки трагічного минулого з кінцевою метою запобігти повторенню подібних дій.

На жаль, деякі країни інтегрували тероризм у свою державну політику, що у підсумку вже призвело до грубих порушень міжнародного права.

Спроба анексії АР Крим та м. Севастополь, триваючий збройний конфлікт на Донбасі та пов’язана з цим окупація української суверенної території призвели до непоправної шкоди для Українського народу, включаючи тисячі жертв серед цивільного населення та близько двох мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

У знак пам’яті про всіх жертв тероризму, Україна закликає міжнародне співтовариство захищати міжнародне право твердо та безкомпромісно, а також забезпечити неминучу відповідальність за кожне порушення основних норм та принципів. 

Ми вважаємо, що країни, які порушують такі правила та принципи міжнародного права, також повинні бути притягнуті до відповідальності. У цьому зв’язку ми хотіли б нагадати про справу України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

За підтримки Росії незаконні збройні формування атакували MH17, забравши майже 300 невинних життів; розв’язали смертоносні обстріли ракетного вогню по українських містах, включаючи напади на блокпост біля Волновахи та житлові мікрорайони у Краматорську, Маріуполі та Авдіївці; розміщували бомби, які розривали патріотичні марші та інші спокійні місця.

8 листопада 2019 року Міжнародний суд ООН виніс рішення щодо попередніх заперечень, рішуче відкинувши заперечення Росії щодо юрисдикції та підтвердивши свою юрисдикцію щодо розгляду позовів України відповідно до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Тепер Росія має відповісти по суті на претензії України і обґрунтовані докази про те, що Росія порушила свої міжнародні зобов’язання відповідно до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Ми очікуємо, що наші партнери будуть тісно залучені до багатосторонніх зусиль, спрямованих на боротьбу з тероризмом у всіх його формах та проявах, зокрема на непідконтрольних Уряду України територіях.

Ми рішуче виступаємо за притягнення до відповідальності усіх винних у цих жахливих злочинах, включаючи організаторів і спонсорів тероризму. Це має стосуватися не лише фізичних осіб, але й держав, відповідальних за організацію, фінансування чи іншу підтримку терористичної діяльності.

Це є нашою спільною відповідальністю перед усіма жертвами тероризму і ми маємо не допустити їх забуття.

У МЗС відбулася робоча нарада щодо ситуації в БілорусіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *