Коментар МЗС України з нагоди Міжнародного дня боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

26 вересня світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Україна, як держава, яка зробила неоціненний внесок в ядерне роззброєння, підтримує подальші зусилля світової спільноти, спрямовані на зменшення ролі ядерної зброї в міжнародній політиці, поступове знищення ядерних арсеналів та наближення часу, коли жодна держава світу не матиме цього типу озброєння. 

Сьогодні як ніколи важливо зрозуміти, що повна ліквідація ядерної зброї це процес, який передбачає не лише добровільні кроки ядерних держав у напрямку її знищення, але й створення передумов на цьому шляху. Допоки окремі неядерні держави продовжують розвивати власні ядерні програми, як основний елемент системи оборони, повне знищення ядерної зброї постійними членами РБ ООН не уявляється можливим. 

Відтак успішний приклад повного ядерного роззброєння є єдиним аргументом на користь відмови від нових ядерних програм і забезпечення режиму Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Тому сьогодні Україна нагадує світовій спільноті, що підтримка нашої держави у відсічі зовнішньої агресії з боку РФ, яка свого часу у Будапештському меморандумі підписалась під зобов’язанням бути гарантом нашої безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, є життєво важливою.   

Коментар МЗС України щодо резолюції Ради з прав людини ООН “Права людини на безпечну воду та санітарію”

Дмитро Кулеба та Жозеп Боррель обговорили підготовку до 22 Саміту Україна-ЄСДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *