Коментар МЗС України у зв’язку із застосуванням отрути нервово-паралітичної дії проти Алєксєя Навального

Україна із занепокоєнням сприйняла заяву Уряду ФРН про результати аналізу біологічних проб одного з лідерів російської опозиції Алєксєя Навального. Це може свідчити про причетність Уряду РФ до протиправних дій із застосуванням бойової хімічної речовини з групи «Новічок» в порушення Конвенції про заборону цього виду зброї масового знищення.

Україна повністю довіряє результатам глибокого аналізу біологічних проб Алєксєя Навального, здійснених лабораторією Бундесверу, а також незалежним дослідженням профільних лабораторій у Франції та Швеції, які беззаперечно підтвердили отруєння, спричинене застосуванням бойової хімічної речовини нервово-паралітичної дії. Ми також вітаємо залучення до розслідування цього випадку Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та очікуємо на результати відповідних аналізів, що мають надійти від визначених лабораторій ОЗХЗ. 

Україна підтверджує свою тверду позицію, що застосування хімічної зброї будь-ким, будь-де і за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права і має бути суворо засуджено. Відповідальні за таке грубе порушення Конвенції про заборону хімічної зброї повинні бути покарані.

Враховуючи велику ймовірність причетності до отруєння Російської Федерації, Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на РФ з тим, щоб вона припинила загрожувати світовій безпеці та порушувати міжнародне право шляхом агресії проти власних громадян та інших держав.

Коментар МЗС у зв’язку із висловлюваннями заступника міністра закордонних справ Російської Федерації А.Руденка

Дмитро Кулеба і Александер Шалленберг обговорили розвиток бізнес проєктів між Австрією та УкраїноюДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *