Коментар МЗС України щодо заяв консула генконсульства Угорщини в Ужгороді про неможливість в’їзду на територію України окремих угорських посадових осіб

МЗС України з подивом сприйняло заяви щодо заборони на в’їзд Державному секретареві Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Яношу Потапі.

Неможливість в’їзду пов’язана з введеними Урядом України обмеженнями на в’їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру.

У цьому контексті вважаємо неприпустимими висловлювання консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті на урочистостях 3 вересня з нагоди відкриття відремонтованої середньої школи № 10 ім. Габора Дойки в м. Ужгород.

Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин. Ми очікуємо, що будуть зроблені відповідні висновки.

Ми з розумінням ставимося до запроваджених Угорщиною обмежень у контексті протидії пандемії коронавірусу і очікуємо на таку саму повагу з угорського боку до рішень Уряду України.

У зв’язку з викладеним до МЗС буде запрошено посла Угорщини в Україні.

Дмитро Кулеба запропонував Норвегії відкрити в Києві офіс Innovation Norway



Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *