Коментар МЗС України щодо ухвалення Конгресом США законопроєкту «Про витрати на потреби національної оборони США у 2021 році»

Міністерство закордонних справ України вітає схвалення 11 грудня Сенатом США та 8 грудня Палатою представників США законопроєкту «Про витрати на потреби національної оборони США у 2021 році» (NDAA 2021). 

Положення цього документа передбачають, зокрема, виділення Україні значного пакету безпекової допомоги, у тому числі через збільшення доступних коштів для придбання летальних видів озброєння для потреб Збройних Сил України, а також посилення санкційного тиску для протидії підривній діяльності РФ.

Своїми рішеннями США вкотре засвідчують лідерство у підтримці України, її суверенітету і територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах.  

Ми високо цінуємо міцну двопартійну та двопалатну підтримку України у США, готовність стратегічного партнера України продовжувати практичну допомогу нашій державі у зміцненні її обороноздатності в умовах триваючої російської агресії.

Довідково: 11 грудня 2020 року Сенат США переважною більшістю голосів (84-13) та 8 грудня 2020 року Палата представників Конгресу США (335-78) схвалили законопроєкт «Про витрати на потреби національної оборони США у 2021 році» (NDAA 2021). Документ передбачає виділення Україні на цілі безпекової допомоги у 2021  році за програмою «Ініціатива безпекової допомоги Україні» 250 млн. дол. США, у тому числі 75 млн. дол. США на придбання для потреб ЗСУ летальних видів озброєння, що на 25 млн. дол. США більше, ніж у 2020 році. Крім того, NDAA 2021 передбачає посилення санкцій проти будівництва «Північного потоку-2», зокрема розширення переліку послуг, що підпадають під дію санкцій США відповідно до закону «Про захист енергетичної безпеки Європи» 2019 року. Для набуття чинності, NDAA 2021 має бути підписаний Президентом США.

Заява МЗС України у зв'язку з ухваленням чергової постанови уряду РФ про внесення змін до переліку українських фізичних осіб, стосовно яких запроваджуються обмежувальні заходиДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *