Коментар МЗС України щодо незаконного затримання громадянина України, журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка в Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв‘язку із безпідставним затриманням 10 березня в тимчасово окупованому Сімферополі громадянина України Владислава Єсипенка.

Позаштатного кореспондента Радіо Свобода Владислава Єсипенка обвинувачують у незаконному виготовленні, переробці або ремонті вогнепальної зброї (ч.1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ) та незаконному виготовленні боєприпасів. Рішенням т.зв. “Київського районного суду” м.Сімферополь йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання від вартою до 11 травня 2021 року.

Наголошуємо на неприпустимості позбавлення громадянина України Владислава Єсипенка права на захист через недопуск до нього незалежних адвокатів та призначення йому політично заангажованого «захисника» без його згоди.

Незаконне затримання українського громадянина та усі подальші дії російської окупаційної адміністрації стали черговим прикладом політичного переслідування незгідних зі спробою анексії Криму та тиску на свободу слова.

Російська Федерація повинна надати інформацію про місцезнаходження та стан здоров’я Владислава Єсипенка, допустити до нього незалежних адвокатів. 

Росія має забезпечити повне дотримання своїх зобов’язань як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного права, а також виконати резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» (2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 років).

Закликаємо РФ припинити гоніння і політичні переслідування українців у тимчасово окупованому Криму, негайно звільнити Владислава Єсипенка та усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Еміне Джапарова взяла участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи

Коментар МЗС України щодо заходу Постійного представництва Росії при ООНДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *