Коментар МЗС щодо ухвалення ЄС нового універсального санкційного механізму у сфері прав людини

Україна вітає і підтримує запровадження Європейським Союзом нового універсального санкційного механізму у сфері порушень прав людини, який сьогодні було затверджено рішенням Ради ЄС.

Цим рішенням ЄС вкотре засвідчив, що є визнаним світовим лідером у боротьбі з порушеннями прав людини.

Символічним є те, що новий санкційний режим з’явився напередодні Всесвітнього дня прав людини, суттєво посиливши глобальні зусилля у реагуванні на злочини проти основоположних прав, утиски свобод і приниження гідності, що залишаються поширеним явищем у багатьох регіонах світу.

Прояви масштабних порушень прав людини сьогодні спостерігаються і безпосередньо в Європі.

Тимчасово окуповані Російською Федерацією території України – Автономна Республіка Крим і місто Севастополь та окремі райони Донецької і Луганської областей – з 2014 року перетворилися на місця практично безконтрольного для світової спільноти безправ’я, переслідувань за громадянську позицію, політично вмотивованих ув’язнень, тортур і вбивств, відсутності свободи слова, релігії і права на збереження національної ідентичності на власній землі. 

Гоніння окупаційної влади РФ зазнає цілий народ – кримські татари.

Сотні громадян України в РФ та на окупованих нею територіях України залишаються незаконно ув’язненими як політичні заручники.

Розраховуємо, що новий санкційний механізм Євросоюзу буде ефективним і системним інструментом покарання винних у порушеннях основоположних прав людини на тимчасово окупованих територіях України і спонукатиме окупаційну адміністрацію до припинення цих злочинів.

Російська Федерація повинна забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних та гуманітарних організацій до окупованих Криму і територій на сході України з метою моніторингу становища з правами людини та полегшення умов життя українських громадян, які там перебувають.    

Очікуємо, що імплементація правозахисного санкційного режиму стане частиною нашого регулярного діалогу з ЄС з питань прав людини, а також консультацій щодо правових наслідків тимчасової окупації АР Крим і м.Севастополь.

Еміне Джапарова запросила Молдову приєднатися до Кримської платформи

Дмитро Кулеба: в Україні відбудеться перший регіональний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики під егідою IRENAДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *