Коментар МЗС щодо політичного переслідування громадян України М.Алієва, І.Бекірова, В.Сірука, Р.Алімова, А.Джепарова та Е.-У.Куку

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з продовженням переслідування незаконно утримуваних в Росії громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джепарова та Еміра-Усеїна Куку за попереднім рішенням Південного окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону) щодо сфабрикованих звинувачень у тероризмі.

12 листопада 2019 року Муслім Алієв був протиправно засуджений до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров – 18 років, Вадим Сірук – 12 років, Рефат Алімов – 8 років, Арсен Джепаров – 7 років, Емір-Усеїн Куку – до 12 років ув’язнення.

Розглядаємо це рішення як підтвердження протиправного застосування Росією національного кримінального законодавства для політично вмотивованої репресивної кампанії з переслідування громадян України, що є порушенням зобов’язань Росії як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Про це також свідчать і інші політично вмотивовані справи проти громадян України, зокрема справа т.зв. «другої бахчисарайської групи».

Масштаб правопорушень, що вчиняються російською окупаційною владою в Криму, знайшов своє підтвердження й в оприлюдненій днями проміжній доповіді Генерального секретаря ООН, що підготовлена на виконання резолюції Генеральної Асамблеї 74/168 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна». В доповіді Генсекретаря підтверджуються конкретні факти порушення Росією прав підсудних, застосування тортур правоохоронними органами, зокрема ФСБ РФ, незабезпечення неупередженого та публічного судочинства, неотримання затриманими належного захисту, недостатній рівень забезпечення в місцях позбавлення волі медичною допомогою, що в умовах поширення пандемії COVID-19 підтверджує занепокоєння України стосовно стану здоров’я політв’язнів Кремля.

Окремо фіксується як порушення міжнародного гуманітарного права переміщення підсудних та засуджених з Криму на територію Росії, а також недопущення їх зустрічей з консулами України як наслідок автоматичного поширення російського громадянства на громадян України, які проживають на півострові.

Російська Федерація має негайно звільнити незаконно утримуваних громадян України та у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 року, “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)” 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень її зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України в РФ і на тимчасово окупованих територіях України, відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

Дмитро Кулеба та Зеев Елькін обговорили інфраструктурні проєкти, розвиток торгівлі та інвестицій між Україною та Ізраїлем

Дмитро Кулеба: жодне положення російського законодавства не може завадити деокупації КримуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *