Коментар МЗС до 87-х роковин Голодомору в Україні

28 листопада 2020 року українці вшановуватимуть пам’ять безневинних жертв однієї з найбільших трагедій в історії українського народу – Голодомору 1932-1933 років.

Цей злочин радянської влади вважається одним із найбільш жорстоких та масштабних злочинів проти людяності ХХ сторіччя. Комплексно спланований та реалізований геноцид українського народу щодня забирав понад тисячу життів. У результаті померли мільйони і ще більше – не народились. Такою була ціна, яку українці “платили” за спробу відновити свою національну незалежність у 1917-1920 роках. 

Протягом десятиліть пам’ять про національну трагедію українців знищувалась, а самі факти про Голодомор – заперечували. Але завдяки спільним зусиллям урядів незалежної України, науковців, українських громад за кордоном і дипломатів боротьба за визнання Голодомору геноцидом стала одним із пріоритетів у зовнішній політиці та почала приносити результати: офіційне визнання на рівні іноземних урядів, парламентів та міжнародних організацій.

Міжнародне визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом має стати виявом міжнародної солідарності з українським народом. Належне вшанування пам’яті жертв та всебічне вивчення злочину радянського режиму – спільний моральний обов’язок і дієвий спосіб запобігти повторенню подібних трагедій в майбутньому. 

Дмитро Кулеба розповів про бачення та лідерські амбіції України в ОЧЕС

Еміне Джапарова прийняла посла Казахстану в Україні Дархана КалєтаєваДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *