Іноземець на Закарпатті підбурював до порушення територіальної цілісності: СБУ його затримала

На Закарпатті влаштували анкетування із закликами до порушення територіальної цілісності. Служба безпеки України затримала іноземця, який підбурив українця до збору підписів місцевих жителів.

Жителів Західної України намагались переконати, що варто відділитися і повернутися до складу Угорщини. Підписи були на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору.

“Організатору анкетування слідчими СБУ було повідомлено про підозру. Йому обрано міру запобіжного заходу. Перевіряється інформація щодо можливої причетності до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій”, – зазначила у коментарі 24 каналу речниця УСБУ в Закарпатській області Ванда Мільо.

Служба безпеки провела експертизу анкет, які роздавали людям і підтвердила, що там є заклики до порушення територіальної цілісності України. Тепер затриманому може загрожувати позбавленням волі на термін від 3 до 5 років.
Довідка. Тріанонський мирний договір – це документ, який ще у 1920 році, після завершення Першої світової війни, уклали держави Антанти та Королівство Угорщина. За ним Закарпаття мирно перейшло до Чехословаччини. 
Джерело: https://24tv.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *