ID-картка – це просто, зручно, надійно та сучасно!

ID-картка – це просто, зручно, надійно та сучасно!

Можна довго перелічувати переваги даного документу, але для початку нагадаємо, що це за документ та як він виглядає.

ID-картка – самодостатній документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, який має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки,  не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки. Що є значною перевагою у оформленні ID-картки.

На ID-картці є вся необхідна інформація про людину: назва держави, П.І.Б. українською мовою та латинською транслітерацією, стать, дата народження, місце народження, відцифроване зображення обличчя та підпис власника картки, номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, ідентифікаційний код, номер ID-картки, дата видачі та закінчення терміну дії, а також код уповноваженого органу на видачу документа.

Зручно, що ідентифікаційний код також візуально нанесений на ID-картку і папірець з кодом носити з собою не потрібно! Також немає необхідності кожного разу змінювати документ, оскільки змінна інформація, до якої належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей додається на електронний носій і змінюється у будь-якому підрозділі міграційної служби.

Не менш важливою перевагою ID-картки є  можливість отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чіп ID-картки, що надасть можливість доступу до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних та банківських послуг не виходячи з дому. Такий електронний ключ видається на 2 роки. Процедура внесення електронного ключа до ID-картки є безкоштовною та займає близько 5 хвилин.

Паспорт громадянина України, виготовлений у формі картки дає можливість скористатися такою перевагою, як перетин міжнародного кордону за внутрішнім документом. На даний час діє угода про безперешкодний в’їзд на територію Туреччини та Грузії саме по ID-карткам. Наразі тривають перемовини з іншими країнами.

Про все це, та багато іншого сьогодні спеціалісти відділу з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції Управління розповіли на лекції для міграційників Чернігівської області.

Власники ID-карток, з числа персоналу ДМС області, поділилися своїми враженнями від того, наскільки зручно та легко використовувати даний документ.

Нагадаємо, що оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки вперше можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби Чернігівської області, як правило, за місцем реєстрації. На період дії карантину на території України оформити даний документ можна за місцем перебування особи.

Контакти та перелік територіальних підрозділів міграційної служби  Чернігівської області можна переглянути на офіційному сайті ДМС України за посиланням https://bit.ly/3ijxTsT

Управління ДМС у Чернігівській області

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *