Еміне Джапарова зустрілася з послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим

3 березня відбулася зустріч першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим.

Співрозмовники відзначили прагнення України та Узбекистану до активізації двостороннього діалогу з широкого спектру питань, зокрема у сферах торгівлі, взаємодії в рамках міжнародних організацій, культурно-гуманітарної співпраці.

Перша заступниця міністра привернула увагу до намірів України отримати статус спостерігача у Тюркській раді як об’єднавчій організації тюркського світу (члени – Туреччина, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан).

«Отримання статусу спостерігача надасть не тільки додаткові можливості розвивати відносини з державами-членами ради, але й дозволить продемонструвати особливі зв’язки України з тюркським світом», – зазначила Еміне Джапарова.

Перша заступниця міністра також наголосила на важливості для України отримання у близькій перспективі статусу спостерігача в Організації Ісламського співробітництва, що забезпечить більш тісну взаємодію з мусульманським світом та поглиблення відносин з державами – членами ОІС на двосторонньому рівні.

Еміне Джапарова підтвердила, що Україна вітатиме участь Президента Республіки Узбекистан в урочистостях з нагоди 30-ї річниці незалежності та у заходах в рамках інавгураційного саміту Кримської платформи.

Еміне Джапарова зустрілася з новопризначеним керівником Офісу Ради Європи в Україні Стіном Ньорловим

Коментар МЗС України у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу ПриходькуДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *