Еміне Джапарова закликала міжнародну спільноту сприяти звільненню громадянських журналістів у Криму

16 листопада перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у зустрічі міністерського рівня країн-членів Коаліції за свободу ЗМІ, організованій Канадою та Великою Британією.

Звертаючись до учасників, Еміне Джапарова зауважила, що ситуація зі свободою ЗМІ на тимчасово окупованих територіях України є критичною. «Через репресії та погрози життю російською окупаційною владою незалежні журналісти були змушені залишити окуповані частини Донбасу та Криму», – наголосила дипломатка.  

«Щоб заповнити вакуум висвітлення реальної ситуації на Кримському півострові, функції незалежних медіа почали виконувати звичайні громадяни, проти яких також розпочалися репресії. Дев’ять громадянських журналістів-кримських татар нині знаходяться за ґратами: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов. Закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на Росію задля забезпечення їхнього звільнення», – звернулася до учасників зустрічі Еміне Джапарова.  

Перша заступниця міністра також привернула увагу до досвіду, який накопичила Україна за роки боротьби із російською дезінформацією. Вона запросила міжнародних партнерів підтримати ініціативу Президента України щодо відкриття в Києві штаб-квартири міжнародного офісу протидії дезінформації.

Довідково: Коаліція за свободу ЗМІ (Media Freedom Coalition) – неформальне об’єднання країн, створене у 2019 році для розвитку співпраці в сфері посилення захисту свободи ЗМІ та безпеки журналістів. Україна приєдналася до Коаліції в 2019 році під час інавгураційної зустрічі країн-учасниць у м.Лондон (Велика Британія). Станом на листопад 2020 року, коаліція нараховує 37 учасників.

    

Українські дипломати віднайшли в Османському архіві оригінальні тексти Брест-Литовського мирного договору (1918) та ратифікаційної грамоти Гетьмана Павла Скоропадського

Еміне Джапарова взяла участь у Міністерській зустрічі зі сприяння свободі релігій та віросповіданьДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *