Еміне Джапарова взяла участь у спільних комітетських слуханнях на тему деокупації Криму

20 січня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у спільних комітетських слуханнях «Зовнішньополітичні аспекти деокупації АР Крим та міста Севастополь: парламентський вимір» у Верховній Раді України.

Участь у заході взяли Сецпредставник МЗС України з питань санкційної політики Олексій Макеєв, Представник Президента України у Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, представники Офісу Президента України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства юстиції України, Ради національної безпеки і оборони України, керівники та члени профільних комітетів Верховної Ради України, груп з міжпарламентських зв’язків та постійних делегацій у парламентських асамблеях міжнародних організацій.

Еміне Джапарова поінформувала учасників слухань про стан реалізації ініціативи Кримська платформа та підготовки до проведення її інавгураційного саміту у Києві 23 серпня 2021 року.

Перша заступниця міністра окреслила ключові елементи майбутньої декларації саміту, зокрема щодо підтвердження підтримки незалежності та територіальної цілісності України, параметрів міжнародної політики щодо тимчасово окупованого Криму, запуску діяльності Кримської платформи.

Важливим питанням слухань став розвиток парламентського виміру Кримської платформи, зокрема шляхом просування її цілей у парламентських асамблеях міжнародних організацій та обговорення в рамках груп дружби з парламентами іноземних держав.

Учасники слухань також обговорили завдання у законодавчій площині, спрямовані на деокупацію Криму політико-правовими засобами. 

Довідково: Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, протидії зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане на 23 серпня 2021 року в Києві. До участі у саміті будуть запрошені глави іноземних держав та лідери міжнародних і регіональних організацій.

Заява МЗС України щодо порушення РФ усталених механізмів звільнення осіб, утримуваних у зв‘язку з конфліктом на тимчасово окупованих територіях України

Василь Боднар взяв участь в українсько-польській відеоконференції щодо ситуації в БілорусіДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *